Gokaraju Rangaraju college of pharmacy

Sports & Games

 

2018– 2019(12, 13, 14 Dec 2018)

Event

Winners

Runners

Volley Ball (Boys)

Staff & M. Pharmacy

  1. K. Suresh Babu
  2. A. V. Vivek Varma
  3. B. Sathish Kumar
  4. D. Naveen
  5. K. Eshwar Raju
  6. D. Srikanth
  7. Vivek Kumar Tiwari
  8. B. Pruthvi Raj

I Year B. Pharmacy

  1. K. Revanth Kumar
  2. J. Suchith Bharath
  3. B. Vidya Sagar
  4. I. Akhil
  5. K. Sreedhar
  6. S. Bhargav Pavan
  7. N. Subhash
  8. C. Akhil Kumar

Cricket (Boys)

II Year B. Pharmacy

  1. M. Sanjay Varma
  2. N. Prudhvi Varma
  3. B. Hemanth Kumar
  4. Sh. Abdul Waheed
  5. P. Anirudh
  6. S. Nitish Reddy
  7. G. Rahul
  8. T. K. T. Krishna
  9. K. Bharath Reddy
  10. B. Yuvaram Kishore
  11. G. Sundar Paul
  12. V. Nikesh

I Year B. Pharmacy

  1. K. Soham babasaheb
  2. J. Suchith
  3. I. Akhil
  4. K. Sreedhar
  5. S. Bhargav Pavan
  6. N. Subhash
  7. C. Akhil Kumar
  8. Md. Wajath Qureshi
  9. Y. Jeethendar
  10. K. Vinayak Rao
  11. A. Chaitanya Varma
  12. R. Praveen
  13. Om Singh

Throw Ball (Girls)

IV Year B. Pharmacy

  1. S. Harika
  2. G. Rishitha Reddy
  3. P. Mounika
  4. K. Bhu Lakshmi
  5. D. Aishwarya
  6. K. Tejaswi
  7. S. Suman Kumari

II Year B. Pharmacy

  1. Nalajala Navya
  2. A. Santhoshi
  3. Krushika Jani D
  4. Keerthi Reddy K
  5. Sai Srishti I
  6. Divya G
  7. Sreeja P

Basket Ball (Girls)

IV Year B. Pharmacy

  1. P. Mounika
  2. G. Rishitha
  3. S. Suman Kumari
  4. K. Bhulakshmi
  5. S. Harika

III Year B. Pharmacy

  1. V. Venu Madhavi
  2. V. Dedeepya
  3. B. Jahnavi
  4. B. Swapna
  5. T. Joice Thanmaipriya

Basket Ball (Boys)

II Year B. Pharmacy

  1. M. Naveen
  2. B. Yuva Ram Kishore
  3. T. K. T. S. Krishna
  4. G. Rahul
  5. A. Devi Varaprasad

III Year B. Pharmacy

  1. K. Bhanu Yashvanth
  2. Md. Imran
  3. N. Sai Charan
  4. D. Vikas
  5. G. Manohar Yadav

Kho – Kho (Girls)

I Year B. Pharmacy

  1. K. Grishika
  2. J. Gayathri
  3. B. Ananda Gayathri
  4. M. Gayathri
  5. Ashmita Sharma
  6. A. Bala Shravya
  7. K. Shreeja
  8. P. Sony
  9. Yashoda Choudary
  10. Jigysa Singh

II Year B. Pharmacy

  1. A. Santhoshi
  2. P. Sreeja
  3. Sowjanya Devi
  4. Sai Srishti I
  5. Rudraksha Ch
  6. Krushika Jani D
  7. Divya G
  8. Keerthi Reddy K
  9. Kavya N

Kabaddi (Boys)

IV Year B. Pharmacy

  1. B. Pruthvi Raj
  2. V. Gowri Shankar
  3. N. Raja Shekar
  4. Pruthvi Varma
  5. B. Prudhvi Raj
  6. A. Bharath Simha
  7. K. Rohit Reddy

II Year B. Pharmacy

  1. S. Nitish
  2. P. Anirudh
  3. N. Prudhvi Varma
  4. T. K. T. Krishna
  5. D. Sandeep
  6. V. Nikesh
  7. M. Sanjay Varma

Kabaddi (Girls)

II Year B. Pharmacy

  1. G. Divya
  2. K. Keerthi
  3. D. Krishika
  4. G. Navya
  5. C. Prashanthi
  6. Ch. Shivani
  7. I. Sristi

IV Year B. Pharmacy

  1. S. Harika
  2. P. Mounika
  3. K. Bhu Lakshmi
  4. D. Aishwarya
  5. G. Rishitha Reddy
  6. K. Tejaswi
  7. S. Suman Kumari

Intercollege competition

2017-18 (8, 9th March, 2018)

Event

Winners

Runners

Volley Ball (Boys)

 

  1. Vivek Varma AV
  2. B. Satish Kumar
  3. K. Bhanu Yashwanth
  4. T. Tej Prakash
  5. Syed Umar
  6. Pruthvi Varma K
  7. Md. Imran

Throw Ball (Girls)

  1. G. Sneha
  2. Navya Nalajala
  3. Manasa V
  4. Nithyusha D
  5. Lohitha P
  6. Lavanya K
  7. Swapnika K

 

Badminton (Boys)

 

  1. Syed Umar
  2. Pruthvi Varma K

2017– 2018(14, 15, 16 Dec 2017)



Event

Winners

Runners

Cricket (Boys)

III Year B. Pharmacy

  1. N. Rajsekhar
  2. Syed Umar Md
  3. Prudhvi B
  4. Gowri Shankar V
  5. Swaroop S
  6. Ravi Teja J
  7. Rohit K
  8. Venkatesh D
  9. Prudhvi S
  10. Mahinder M
  11. Satwik K

II Year B. Pharmacy

  1. Md. Imran
  2. Manohar Yadav G
  3. Bhanu K
  4. Rohit M
  5. Rethvik P
  6. Vikas D
  7. Hari Krishna K
  8. A Sai Vignesh
  9. N. Saicharan
  10.  Sai Teja M
  11. K Uttam Lal

Throw Ball (Girls)

III Year B. Pharmacy

  1. Sneha G
  2. Manasa V
  3. Lavanya K
  4. Lohitha P
  5. Kiranmai G
  6. Swapnika K
  7. Nithyusha D

I Year B. Pharmacy

  1.  Tejasree M
  2.  Navya N
  3.  Shristi M
  4.  Sindhu D
  5.  Santhoshi A
  6.  Sujitha K
  7.  Yamini G

Volley Ball (Boys)

Staff & M. Pharmacy

  1. Vivek Kumar Tiwari
  2. Vivek Verma AV
  3. V Rajan Raju
  4. K. Suresh Babu
  5. Sathish B
  6. Eshwar Raju K
  7. Srinivas Rao D

II Year B. Pharmacy

  1.  G. Manohar Yadav
  2. K. Bhanu Yashwanth
  3. Md. Imran
  4. D. Vikas
  5. P. Rethvik Chandra
  6. K. Hari Krishna
  7. M. Rohit

Basket Ball (Boys)

IV Year B. Pharmacy

  1. Tej Prakash M
  2. Srikar T
  3. Prakash D
  4. Kushal V
  5. Sai Krishna B
  6. Gautam R

I Year B. Pharmacy

  1. S. Nitish Reddy
  2. M. Sanjay Varma
  3. P. Prudhvi Varma
  4. Prasad A
  5. Rahul
  6. G. Sundar Paul

Basket Ball (Girls)

IV Year B. Pharmacy

  1. Lohitha P
  2. Swapnika K
  3. Nithyusha D
  4. Sneha G
  5. Manasa V
  6. Lavanya K
  7. Kiranmai G

I Year M. Pharmacy

  1. Ramya D
  2. Anusha
  3. Ankitha G
  4. Geethika
  5. Sanjana
  6. Manisha A
  7. Priyanka JP

Kabaddi (Boys)

III Year B. Pharmacy

  1. Syed Umar
  2. Pruthvi V
  3. Gowri Shankar V
  4. Mahinder M
  5. Rohit K
  6. Satwik
  7. Gowtham Varma
  8. M. Rajsekhar
  9. Swaroop S

II Year B. Pharmacy

  1. Md. Imran
  2. Manohar
  3. Yadav
  4. Bhanu Yaswanth K
  5. Rohit M
  6. Rethvik P
  7. Vikas D
  8. Bharath
  9. Uttam Lal

Kabaddi (Girls)

II Year B. Pharmacy

  1. A. Jasnavi
  2. M. Sangeetha
  3. D. Sirisha
  4. P. Sri Satya
  5. Venu Madhavi
  6. V. Dedeepya
  7. S. Swetha
  8. A. Kirthi

III Year B. Pharmacy

  1. Bhulakshmi K
  2. Mounika P
  3. Harika S
  4. Rishitha G
  5. Tejaswi K
  6. Sreeja K
  7. Jahanavi K
  8. Divya T

Kho-Kho (Girls)

III Year B. Pharmacy

  1. Suman Kumari
  2. Mounika P
  3. Harika S
  4. Tejaswi K
  5. Jahanavi K
  6. Sreeja K
  7. Divya T
  8. Bhulakshmi K
  9. Rishitha G

II Year B. Pharmacy

  1. P. Sri Satya
  2. B. Swapna
  3. A. Jasnavi
  4. Keerthana
  5. A. Kirthi
  6. V. Dedeepya
  7. D. Sirisha
  8. Venu Madhavi
  9. M. Sangeetha

 

Inter Class Sports Events 2017-18
Venue: GRCP
Date: 14, 15,16thDecember 2017


Sl. No

Event

Winners

Runner ups

1

Cricket

B. Pharmacy III Year Boys

B. Pharmacy II Year Boys

2

Throw Ball

B. Pharmacy III Year Girls

B. Pharmacy I Year Girls

3

Volley Ball

Staff & M. Pharmacy Students

B. Pharmacy II Year Boys

4

Basket Ball (Boys)

B. Pharmacy IV Year Boys

B. Pharmacy I Year Boys

5

Basket Ball (Girls)

B. Pharmacy IV Year Girls

B. Pharmacy I Year Girls

6

Kabaddi (Boys)

B. Pharmacy III Year Boys

B. Pharmacy II Year Boys

7

Kabaddi (Girls)

B. Pharmacy II Year Girls

B. Pharmacy III Year Girls

8

Kho-Kho (Girls)

B. Pharmacy III Year Girls

B. Pharmacy II Year Girls

 

Inter College Sports Events 2017-18
Venue: G Pulla Reddy College of Pharmacy
Date: 08th& 09thDecember 2017                   


Sl. No

Event

Winners

Runnern ups

1

Throw Ball (Girls)

  1. P Lohitha
  2. G Sneha
  3. S. Harika
  4. G Rishitha Reddy
  5. Mouniks
  6. P Sri Satya
  7. NavyaNalajala
  8. K Swapnika
  9. V Manasa

-

2

Volley Ball

-

  1. B Sathish Kumar
  2. A VivekVarma
  3. T Srikar Reddy
  4. Umar Syed
  5. Rohith Reddy
  6. K BanuYashwanth
  7. G ManoharYadav
  8. M TejPrakash

3

Badminton (Boys)

-

  1. G. GowthamVarma
  2. Umar Syed

Sports

2016 – 2017 (29, 30 Dec 2016)


Event

Winners

Runners

Volley Ball (Boys)

IV year B. Pharmacy

  1. A. V. Vivek Varma
  2. B. Sathish Kumar
  3. Naganna T
  4. Sai ram E
  5. Arun karthik.B
  6. Ashrith raj S

I Year B. Pharmacy

  1. K. Bhanu Yashvanth
  2. Md. Imran
  3. N. Sai Charan
  4. D. Vikas
  5. Manohar Yadav.G
  6. Rohith M

    Cricket

IV Year B. Pharmacy

  1. Arun Karthik B
  2. Arif S
  3. Krishna Goud K
  4. Srinivas K
  5. Vivek Kumar AV
  6. Asrith Raj B
  1. Kranthi Kumar
  1. Naganna T
  2. Sai Ram
  3. Teja Ram E
  1. Sathish Kumar B

II Year B. Pharmacy
1. Rajsekhar N
2. Venkatesh reddy. D
3.Yeshwanth akhil.J
4.Mahinder.T
5.Ravi teja.J
6. Bhanu swaroop.S
7. Bharat sinha.A
8. Gowri Shankar. v
9. Pruthvi raj. B
10. Gowtham verma . K
11. Venkat subha rao. Ch
12. Naga pruthvi. SV

Throw Ball (Girls)

IV Year B. Pharmacy
1. Sindhusa .N
2. Pradeetha Reddy.G
3. Tejaswini .N
4. Keerthi Reddy .S
5. Vijaya Gayatri.A
6. Neha Reddy .K
7. Asha Rao .P

III Year B. Pharmacy

  1. Sneha G
  2. Manasa V
  3. Lavanya K
  4. Lohitha V
  5. Nithyusha D
  6. Kiranmai G
  7. Swapnika K

Basket Ball (Girls)

IV Year B. Pharmacy
1. Sindhusa .N
2. Pradeetha Reddy.G
3. Tejaswini .N
4. Keerthi Reddy .S
5. Vijaya Gayatri.A
6. Neha Reddy .K
7. Asha Rao .P

I Year B. Pharmacy

  1. V. Venu Madhavi
  2. B. Jahnavi
  3. B. Swapna
  4. T. Joice Thanmaipriya
  5. Satya P
  6. Mounica K
  7. Kirthi A

Basket Ball (Boys)

IV Year B. Pharmacy

  1. Arun Karthik B
  2. Arif S
  3. Balakrishna B
  4. Asrith Raj B
  5. Vivek Varma A
  6. Srimannarayana G

III Year B. Pharmacy

  1. Tej Prakash M
  2. Goutham R
  3. Srikar T
  4. Prakash D
  5. Kushal V
  6. Saikrishna BK

Kabaddi (Boys)

IIYear B. Pharmacy

  1. B. Pruthvi Raj
  2. V. Gowri Shankar
  3. N. Raja Shekar
  4. Pruthvi Varma
  5. B. Prudhvi Raj
  6. A. Bharath Simha
  7. K. Rohit Reddy

III Year B. Pharmacy

  1. Tej Prakash M
  2. Goutham R
  3. Srikar T
  4. Prakash D
  5. Kushal V
  6. Saikrishna BK
  7. Vishnu P

Kabaddi (Girls)

IV Year B. Pharmacy
1. Sindhusa .N
2. Pradeetha Reddy.G
3. Tejaswini .N
4. Keerthi Reddy .S
5. Vijaya Gayatri.A
6. Neha Reddy .K
7. Asha Rao .P

III Year B. Pharmacy

  1. Sneha G
  2. Manasa V
  3. Lavanya K
  4. Lohitha V
  5. Nithyusha D
  6. Kiranmai G
  7. Swapnika K

 

 


You are here  : Life @ GRCP > Sports & Games